aimsad


Okul-Sanayi işbirliği İstanbul Modeli Projesi başlıyor

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İŞKUR işbirliği ile tasarlanan “Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli” projesinin “Okul-Hami Toplantısı” 31 Ekim 2017 tarihinde Bayrampaşa İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.


AİMSAD üyeleriyle buluşmaya devam ediyor

Bu yıl Bursa, İstanbul ve Ankara’da dernek ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verip üyelerin görüşlerinin alındığı yemek organizasyonları düzenleyen AİMSAD, yıl sonuna kadar gelenekselleşen Üye Buluşmalarının sonuncusunu İzmir’de de yapacak.4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi sektörün buluşma noktası oldu

AİMSAD, 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında Düzce’de düzenlenen “Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim” temalı 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi’nde standı ve görüşleriyle yer aldı. AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, Üniversite-Sanayi İş Birliği panellerinin ikincisine konuşmacı olarak katıldı.


EUMABOIS toplantılarına AİMSAD’tan katılım

Avrupa ülkelerinde ağaç işleme sektöründe faaliyet gösteren 13 ülke derneği bir araya getiren Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nun (EUMABOIS) Yönetim Kurulu ve Genel Kurul toplantıları, 28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Hotel Atlantic Kempinski’de gerçekleşti.


Ukrayna fuarına AİMSAD üyeleriyle katıldı

Ukrayna’da sektörün en büyük fuarı olarak bilinen ve bu yıl 26-29 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Lisderevmash fuarının katılımcıları arasında AİMSAD da yer aldı. Fuara AİMSAD’ın yanı sıra üye firmalardan ABM Makine, Akemsan, Canmaksan ve Üstünkarlı firmaları katıldı.
AİMSAD 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurul ile ikinci döneme yine Mustafa Erol başkanlığında ‘merhaba’ dedi.