20 girişimci Londra’da risk sermayesi ve melek yatırımcılarla buluşacak

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklediği Invest İstanbul, binin üzerinde girişimci adayı arasından seçilen 20 girişimciyi Londra’da risk sermayesi grupları ve melek yatırımcılarla buluşturacak.

23 Ekim’de gerçekleştirilecek London Demo Day için girişimcilere finansal sunum ve vücut dilini içeren metodolojileri kapsayan yatırımcı iletişimi eğitimi başladı. Şehir Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz, “Küresel ağlara ve yatırımcılara ulaşmak için iyi fikir tek başına yeterli değil. Bu nedenle bu görsel iletişim eğitimleri çok önemli” dedi.

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve Şehir Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde, yenilikçi teknoloji ve yurtdışında ölçeklenebilecek inovasyon içeren girişimleri global düzeyde tanıtarak, değer oluşturmayı amacıyla kurulan Invest İstanbul, binin üzerinde girişimci adayı arasından seçtiği 20 girişimci adayını 23 Ekim’de Londra’da risk sermayesi grupları ve melek yatırımcılarla buluşturacak. 6 haftalık hızlandırılmış eğitimin ardından seçilen 20 girişimci, Şehir Teknoloji Transfer Ofisi’nde finansal sunum ve vücut dilini içeren görsel iletişim eğitimlerine başladı.

“Küresel ağlara ve yatırımcılara ulaşmak için iyi fikir tek başına yeterli değil”

Invest İstanbul’a başvuru yapanlar; yenilikçi teknoloji ve hizmet modeline sahip girişimciler, KOBİ’ler, akademik girişimciler ve kadın girişimcilerden oluştuğunu anlatan Şehir Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz; “Binin üzerinde proje arasından seçilen 20 teknoloji projesi sahibini hem ülkemizden hem yurtdışından tecrübeli eğitmenler ve mentorlarla Londra pazarına hazırlıyoruz. Yurtdışından yatırım bulmak için iyi fikir tek başına yeterli olmuyor. Küresel ağlara ve yatırımcılara ulaşmak için kendimizi iyi ifade etmek zorundayız. Görsel bir iletişim yapıyor, sunumların İngiltere’deki iş kültürüne yakın olmasını sağlamak üzere girişimcileri vücut dili eğitimlerine tabi tutuyoruz. İlk olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimden girişimcilerimiz son derece memnun kaldı, aldığımız olumlu geri bildirimler de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz bu eğitimlerin ardından Londra’daki tüm masrafları da İnvest İstanbul olarak biz karşılayacağız” dedi.