AİMSAD Ankara’daki üyeleriyle bir araya geldi

aimsaddergisi-reklamalani

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterliği ve Ankara Üyelerinden oluşan yoğun katılımlı Ankara Üye Buluşması’nda pek çok konu masaya yatırıldı.

Üyeleriyle ilişkileri geliştirmek ve güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulunmak için şehir ziyaretleri düzenleyen AİMSAD, ağustos ayında Ankara’daki üyeleriyle bir araya geldi. 14 Ağustos 2018 tarihinde Ankara Hacıbaba Restoran’da gerçekleştirilen üye buluşmasına, AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, AİMSAD Genel Sekreterliği ve Ankara Üyeleri katıldı. Yoğun katılımın olduğu üye buluşmasında hem dernek hem de sektörle ilgili gelişmeler ele alındı.

AİMSAD Ankara Üye Buluşması’nda pek çok konu masaya yatırıldı. 2018 yılı içerisinde AİMSAD tarafından yapılan faaliyetlerin anlatıldığı toplantıda, İstanbul’da 13-17 Ekim 2018’de yapılacak olan Ağaç İşleme Makinesi Fuarı konuşuldu. İstanbul Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’ndaki yurtdışı ziyaretçilerin sayısının artırılması konusu ele alınarak, konunun Reed Tüyap ile görüşüldüğü bilgisi verildi. Toplantıda ayrıca Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın Ekonomi Bakanlığı listesine girdiği aktarıldı ve bu kapsamda uygulamanın nasıl olacağı hakkında üyelere bilgi verildi.

AİMSAD Dergisi, AİMSAD internet sitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi Çalışmaları ve piyasa gözetimine ilişkin denetimler ile AİMSAD tarafından yapılan faaliyetlerin üyelerle paylaşıldığı toplantının bir diğer önemli konusu Ankara’da yapılan Bakanlık ziyaretleri oldu. AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol tarafından, Ankara’da yapılan bakanlık görüşmeleri ile ilgili üyelere detaylı bilgi verildi. Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmenin aktarıldığı toplantıda ayrıca, üyelerin görüşleri de alındı.

Toplantıda konuşan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Toktaş, AİMSAD ile oluşturulan sektördeki birlikteliğin mutluluk verdiğini, bu birlikteliğin dernek faaliyetleri ve üyelerin katkılarıyla sürdüğünü ifade etti. İstanbul Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın 30 yıldır devam ettiğini, fakat bir marka adının olmadığını dile getiren Toktaş, AİMSAD ve Reed Tüyap’ın ortak çalışma yaparak fuarın jenerik adını belirlediğini paylaştı. 2019 yılı itibari ile ismin kullanılmaya başlanacağını ve bu seneki fuarda bu ismin tanıtımının yapılacağını vurgulayan Toktaş, “Fuarda yabancı sayısı geçtiğimiz yıllarda arttı. Ancak AİMSAD yabancı ziyaretçileri daha fazla artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Hedefimizin ihracat olması gerek” dedi. Toktaş, fuarda ürün sergileme kurallarının yine geçerli olacağı ve denetlemelerin bu fuarda da devam edeceği bilgisini verdi.

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Necipoğlu da toplantıda, AİMSAD Dergisi, PR çalışmaları, internet siteleri hakkında bilgi verdi. AİMSAD Dergisi’nin 20. sayısının fuar sayısı olarak yayımlanacağını açıklayan Necipoğlu, dergi ile ilgili sektörden olumlu geri dönüşler almaya devam ettiklerini söyledi.