AİMSAD Heyeti’nden Ankara’ya Bakanlık ziyaretleri…

aimsaddergisi-reklamalani

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, AİMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Necipoğlu, AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ve AİMSAD Mali ve İdari İşler Sorumlusu Ezgi Kurt’un yer aldığı AİMSAD Heyeti, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanan Hasan Büyükdede’ye 14 Ağustos 2018 tarihinde makamında tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir ile de bir araya gelen AİMSAD Heyeti, gerçekleştirdiği toplantılarda sektörün sorunları ve beklentilerini yetkililere aktardı.

AİMSAD Heyeti Bakanlık ziyaretleri kapsamında aynı gün, T.C. Ticaret Bakanlığı’na Danışman olarak atanan Cihat Alagöz’e tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Toplantıda Bakanlığın yeni dönem stratejileri ve ihracat teşvikleri ele alındı.

Öte yandan 14 Ağustos 2018 tarihinde Ankara Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) toplantı salonunda gerçekleştirilen AİMSAD Yönetim Kurulu Toplantısı’na, Okul-Sanayi-Üniversite işbirliği kapsamında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü yetkililerinden İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanlığı Daire Başkan Vekili Süleyman Akgün ve Aydın Yavşancı katılım sağladı. Toplantıda AİMSAD Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi’nin yaptığı çalışmalar Bakanlık temsilcilerine aktarıldı ve konular ile ilgili neler yapılabileceği konuşuldu. Toplantının devamında teknik eğitim konusunda yapılan çalışmalar ve eğitimi geliştirmek için yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulundu. İkili Mesleki Eğitim Sistemi’nin AİMSAD ile beraber uygulanabileceği, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda AİMSAD’a destek verebileceği yetkililer tarafından paylaşıldı.