Biesse Group, Türkiye’deki yapılanmasını yeni yatırımlar ile güçlendiriyor

aimsaddergisi-reklamalani

BiesseGroup’un İstanbul Kampüsü’nde yer alan yeni showroomunun 29-31 Mart tarihlerinde gerçekleşen açılış etkinliğine 500’ün üzerinde ziyaretçi katıldı. Açılışın başarısı, 3 gün süren etkinlikte elde edilen satış ve önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan siparişler ile tescillendi.

İtalya’da 1969 yılında kurulan ve ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir şirket olan BiesseGroup, Türkiye’deki yapılanmasını yeni yatırımlarıyla güçlendiriyor. Mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlayıp üreterek dağıtımını gerçekleştiren şirket, 29-31 Mart tarihlerinde açılışını yaptığı İstanbul Kampüsü’yle Türkiye pazarındaki payını artırarak hedeflerini büyütmeyi amaçlıyor.

BiesseGroup’un İstanbul Kampüsü’nde yer alan yeni showroomunun 29-31 Mart tarihlerinde gerçekleşen açılış etkinliğine 500’ün üzerinde ziyaretçi katıldı. Üç gün süren etkinlik boyunca ziyaretçilere, yenilikçi Made in Biesse makinelerini ve teknolojilerini içeren 1500 metrekarelik yeni showroom ile yeni modern ofisler, eğitim merkezi ve özel servis ve yedek parça alanlarını kapsayan 2 bin 100 metrekarelik Biesse Türkiye Kampüsü tanıtıldı. Sergilenen 20’nin üzerinde makine, canlı ürün demoları ve eğitim seminerleri ile hizmet veren showroom, Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörünün ilk ve tek çalışan showroomu olma özelliği taşıyor.  Showroomda toplam değeri 2.7 milyon Euro tutarında makine sergileniyor.

Biesse Türkiye CEO’su ve Grup Şirketler Satış Direktörü Federico Broccoli açılış konuşmasında, “Türkiye’nin ilk, tek ve en büyük çalışan showroom ve eğitim merkezini açmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Yeni showroom sayesinde, artık her zamankinden daha iyi bir şekilde, iş ortaklarımıza mükemmel yerel servis ve destek sunabileceğiz. İş ortaklarımıza nihai Biesse deneyimini garanti edeceğimiz için rakiplerimize kıyasla inkar edilemez bir avantajımız var. Grubumuzun iş ortaklarımıza ve onların memnuniyetine olan bağlılığını nasıl ortaya koyduğunu ve önemli yatırımlarımızın sonucunu herkesin görebilmesi için sizleri yeni showroomumuzu ziyaret etmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

FedericoBroccoli açılış konuşmasını “Biesse Türkiye ve BiesseGroup’un tüm çalışanlarına, bu açılışı başarılı kılmak için gösterdikleri yoğun ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür etmek isterim. Bölgede iyi bir hizmet verecek olmamızın ve yeni showrooma yaptığımız büyük yatırımın Türk müşterilerimiz tarafından takdir edileceğini düşünüyorum” şeklinde sonlandırdı. Etkinlik boyunca, makinelerde ürün demoları yapıldı. Showroomda sürekli olarak sergilenen Biesse çözümleri arasında ebatlama teknolojisinden kenar bantlamaya, CNC makinelerden delik makinelerine ve kalibre ve zımpara makineleri ile ileri mühendislik materyalleri teknolojisine ait birçok makine çeşidi bulunuyor. Açılış etkinliğinde ayrıca, showroom içerisinde yer alan bLab odasında, ağaç işleme makineleri endüstrisine özel geliştirilmiş ileri düzey yazılım araçları serisi bSuite demoları Biesse uzmanları tarafından ziyaretçilere gösterildi. Bu programın, gelecek dönemde Biesse Türkiye personeli ve müşterilerinin bilgilerini güçlendirmeyi amaçlayan diğer faaliyetler için de kullanılması amaçlanıyor. Çok yakında, müşterilerin tüm makinelerini Biesse servis merkezine bağlayarak onlardan maksimum verim elde etmesini sağlayan yeni BiesseIoT platformu Sophia da etkin olarak kullanılmaya başlayacak. Etkinliğin ikinci gününde, iş ortaklarının, önemli misafirlerin ve İtalyan Konsolosluğu yetkilisinin katılımıyla showroomun resmi açılışını yapmak üzere kurdele kesme töreni gerçekleştirildi. Açılışın başarısı, 3 gün süren etkinlikte elde edilen satış ve önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan siparişler ile tescillendi.