Bülent Gedikli’den ’ekonomik güven endeksine’ ilişkin değerlendirme

aimsaddergisi-reklamalani

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Bülent Gedikli, “Yenilikçi, üretim için elini taşın altına koyan tüm girişimcilerimiz çok değerli. Büyümemiz, kalkınmamız ve paylaşım odaklı ekonomiyi hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Bülent Gedikli, ekonomik güven endeksinin ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 2,5 oranında artarak 103,4 değerinden 106 değerine yükselmesinin ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Paylaşım odaklı ekonominin hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Gedikli, “Detaylara baktığımızda sevindirici olan artışın inşaat sektörü, imalat sanayi, hizmet sektörü ve perakende ticaret sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklanmış olması. Hedefimiz üreterek büyümek, ürettiğini ihraç ederek büyüyen üretim odaklı bir ekonomi. Bu nokta yerli enerji kaynaklarımızın ve yetişmiş insan kaynağımızın önemi daha da artıyor. Teknolojik eğitim konusunda geride kalmamalıyız. Sürekli duyduğunuz o çok meşhur sanayi 4.0’ı kaçırmamamızın yolu insan kaynağı yetiştirebilmemizden geçiyor. Bu anlamda yenilikçi, üretim için elini taşın altına koyan tüm girişimcilerimiz çok değerli. Büyümemiz, kalkınmamız ve paylaşım odaklı ekonomiyi hayata geçirmemiz gerekiyor. İç siyasi istikrarımız, dış siyasi gelişmeleri sağlıklı yönetebilmek bu süreçte hiç olmadığı kadar önemli. İstikrar dünyada en kıymetli emtia” ifadelerini kullandı.