ekonomi bakanlığı


Sektör, ikinci el makine ithalatını masaya yatırdı

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından, makine sektörünün ikinci el makine ithalatı ile ilgili görüşlerinin alınması amacıyla 8 Mart 2016 tarihinde Ankara’da, Bakanlık İthalat Genel Müdürlüğü’nde bir toplantı gerçekleştirildi.


e-İhracat Eylem Planı hayata geçmek üzere

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, haziran ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan e-İhracat Eylem Planı kapsamında devlet kanalıyla stratejik planlama ve bilinçlendirme yapılacağını, teşvik ve destek sağlanacağını, ayrıca firma derecelendirme sistemi kurulacağını açıkladı.


3. Kümelenme Konferansı Gerçekleştirildi

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) adına Genel Sekreter Gamze Taşpolat Altınyay’ın katılım sağladığı 3. Kümelenme Konferansı’nda konuşan T.C. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, kümelenme çalışmalarının tanıtımı için TOBB, TİM, MÜSİAD ve TÜSİAD gibi kuruluşlarla bir araya gelerek işbirliği yapacaklarını açıkladı.


AİMSAD Heyeti Ankara’da Bakanlık ziyaretlerindeydi

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), 4 Haziran 2015 tarihinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Ekonomi Bakanlığı’nda çok önemli görüşmeler gerçekleştirdi.