işleme


Ağaç işleme makineleri sektörü, 12 Ekim’de WoodTech’de buluşuyor

Ağaç işleme makineleri sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük buluşma noktası 32’nci Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech, AİMSAD işbirliği ile Reed Tüyap tarafından düzenlenen 12-16 Ekim 2019 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açacak.


Ağaç işleme makineleri sektörü, rotayı ihracata çevirdi

2017 YILI SONUNDA 7,5 MİLYAR EUROLUK BİR BÜYÜKLÜĞE ULAŞTIĞI, DÜNYA AĞAÇ İŞLEME MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE ALMANYA VE İTALYA’DAN SONRA ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALDIĞI BELİRTİLEN TÜRK AĞAÇ İŞLEME MAKİNECİLERİ’NİN, İÇ PAZARDA YAŞANAN SIKINTILARI İHRACATA ODAKLANARAK AŞMAYI PLANLADIĞI AÇIKLANDI.


Avrupa ağaç işleme sektörü İstanbul’da buluştu

Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nun (EUMABOIS) Genel Kurulu, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin (AİMSAD) ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.Ağaç İşleme Makinecileri İzmir’de buluşacak

Ağaç işleme teknolojisi ve mobilya yan sanayi sektörlerinin en büyük buluşmalarından AİMSAD iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen İZWOOD 2018 Fuarı, 10-14 Nisan tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek.


Ağaç işleme makinecilerinden Dubai çıkarması

Türk Ağaç İşleme Makine Sektörü AİMSAD önderliğinde Dubai Wood Show’a katıldı. Türkiye pavilyonu, yabancı satın almacı firmaların en çok ikili görüşme gerçekleştirdiği stantlardan biri oldu.


Ağaç işleme makine sektöründe ihracat ithalatı aştı

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, ağaç işleme makine sektörünün 2017 yılında ihracatını yüzde 20 arttırdığını ve ilk defa Rusya ve ABD’nin en çok ihracat yapılan ülkeler sıralamasında ilk 10’a girdiğini söyledi.