mobilya

Konut satışlarındaki düşüş mobilya sektörünü de etkiliyor

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU (TÜİK)’NUN AÇIKLADIĞI SON VERİLERE GÖRE; TÜRKİYE GENELİNDE KONUT SATIŞLARI 2019 OCAK AYINDA BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI AYINA GÖRE %24,8 ORANINDA AZALDI. KONUT SATIŞLARINDAKİ ARTIŞ VE AZALIŞIN MOBİLYA SEKTÖRÜNÜ DE YAKINDAN İLGİLENDİRDİĞİNİ BELİRTEN TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (MOSDER) BAŞKANI MUSTAFA BALCI; “MOBİLYA SEKTÖRÜ KDV İNDİRİMİNİN YÜZDE 8’E DÜŞMESİYLE HAREKETLİ GÜNLER GEÇİRSE DE KONUT ALIMINDA DÜŞEN RAKAMLAR, MOBİLYASINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN VATANDAŞIN SATIN ALMA KARARINI DA ETKİLİYOR” DEDİ.

Mobilya sektöründe işbirliği halkası genişliyor

Sektör içindeki sivil toplum kuruluşlarının iş birliğine büyük önem veren Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, Ofis Mobilyacıları Sanayicileri Derneği Başkanı Levent Tüfekçi ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette iş birliği mesajları verildi.Mobilya sektöründe derneklerle büyük iş birliği

Türkiye’ye yıllık 3 milyar doları aşan döviz kazandıran, 2 milyar doların üzerinde dış ticaret fazlası veren mobilya sektöründe, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ile Ege Mobilya Sanayicileri Dayanışma Derneği (EMODER) önümüzdeki dönemde mobilya sektöründe işbirliği yapacak.


Mobilya OSB büyüyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika sayısı yıl sonunda 90’a ulaşacak.


Mobilya sektörü konforlu OSB’ye kavuşacak

Karabağlar’a sığamayan İzmir mobilya sektörü, içinde üretim tesislerinin olduğu, showroomların bulunduğu, mobilya meslek yüksekokulunu bünyesinde barındıran, sosyal tesisleriyle yeni bir organize sanayine kavuşuyor.