süfyan emiroğlu

AİMSAD İftar Yemeği’nde Sektör Güçbirliği Yaptı

REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle İstanbul’daki Cemile Sultan Korusu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen AİMSAD’ın geleneksel iftar yemeği, sektörün en büyük yemekli buluşmasına ev sahipliği yaptı. 140’a yakın konuğun ağırlandığı organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katıldı.


AİMSAD, gözlemci statüsüyle MAKFED üyesi oldu

AİMSAD, MAKFED Tüzüğü’nde yer alan en az üç yıldır faaliyet gösteriyor olma şartı sebebiyle 2017 yılı Haziran ayına kadar MAKFED faaliyetlerini gözlemci üye statüsü ile takip edecek. MAKFED’in üye sayısı, AİMSAD’ın da katılımıyla 17’ye ulaştı.


“Makine sektörünün ‘orkestra şefi’ olmayı hedefliyoruz”

Makine sektörünün örgütlenmesinde tarihi bir adım olarak kabul edilen Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), 22 segmentte faaliyet gösteren 1.700’e yakın sanayi kuruluşu ve üye 17 dernek vasıtasıyla Türk makine sektörünü temsil ediyor.


MAKFED Genel Sekreterler Toplantısı Gerçekleştirildi

AİMSAD Heyeti tarafından 22 Şubat 2016 tarihinde Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’na (MAKFED) gerçekleştirilen ziyaret ve MAKFED Genel Sekreteri Dr. Süfyan EMİROĞLU’na iletilen talep neticesinde AİMSAD, Federasyon Yönetim Kurulu’nun aynı tarihli kararı ile MAKFED’e gözlemci statüsü ile üye oldu.