Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği


Avrasya’nın en büyük mobilya fuarı açılıyor

Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel fuarcılık kuruluşu olan TÜYAP ile Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğiyle düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.


İSMOB için geri sayım başladı

Avrasya’nın en büyük fuarı” olma özelliğini taşıyan İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), 10-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Dünyadaki mobilya tasarım trendleri masaya yatırıldı

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl 17-18 Kasım 2016 tarihlerinde dördüncü kez düzenlenen MOSDER Tasarım Buluşmaları, Türkiye ve dünyanın önemli kentlerinden İstanbul’a gelen…


Konutta KDV indi, mobilyacının yüzü güldü

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, gayrimenkul sektöründe yüzde 18 olan KDV oranının 31 Mart 2017’ye kadar yüzde 8’e düşürülmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.


Engelli anneye özel beşik ödül aldı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğrencisi Tuğçe Çelimli, tekerli sandalyede yaşamlarını sürdüren annelerin bebeklerinin bakımını kolayca yapabilmeleri amacıyla beşik tasarladı.


Konuttaki faiz indirimi mobilya sektörünü büyüttü

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, bankaların faizlerini yüzde 13 bandından yüzde 10 seviyelerine çekmesinin mobilya sektöründe yüzde 15-20 oranında bir büyümeye sebep olduğunu söyledi.Mobilya sektörüne cansuyu geliyor

JLL Türkiye, hem yerli mobilya pazarına, hem de perakende sektörüne yepyeni bir mecra kazandırmaya hazırlanıyor. JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, “6.5 milyonu kentsel dönüşümden olmak üzere 15 milyon yeni konut geliyor. Bu kadar yeni ev aynı zamanda yeni mobilya, yeni perde, yeni beyaz eşya demek. ‘Ev dekorasyon merkezleri’ projesiyle Türkiye’de “Uzman Merkezler” dönemini başlatıyoruz” dedi.


İSMOB’un tanıtımına rekor bütçe

TÜYAP’ın, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile Türkiye mobilya sektörünün hak ettiği yere gelmesi için organize ettiği İstanbul Mobilya Fuarı’nın (İSMOB) uluslararası tanıtım çalışmaları sürüyor.