İstanbul üye buluşmasında sektör ve üye talepleri ele alındı

aimsaddergisi-reklamalani

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, AİMSAD Genel Sekreterliği ve İstanbul Üyelerinin yer aldığı üye buluşmasında, hem dernek hem de sektörle ilgili gelişmeler görüşüldü.

AİMSAD yıl boyunca birçok şehirde yaptığı üye buluşmalarının bir yenisini İstanbul’da gerçekleştirdi. AİMSAD Yönetim Kurulu üyeleri, AİMSAD Genel Sekreterliği ve İstanbul Üyelerinin katılımı ile 4 Ekim Perşembe günü İstanbul Çengelköy İnci Restoran’da gerçekleştirilen üye buluşmasında, derneğin yaptığı çalışmalar anlatılırken üyelerin talepleri ve sektördeki gelişmeler de dile getirildi.

AİMSAD İstanbul üye buluşmasında, başta İstanbul Ağaç İşleme Makinesi Fuarı, Ankara’da bakanlıklara yapılan ziyaretler, AİMSAD Dergisi, AİMSAD internet sitesi, Eğitim Komitesi çalışmaları, EUMABOIS toplantıları, yurtdışı fuarları, leasing değişiklikleri, piyasa gözetimiyle ilgili yapılan çalışmalar başta olmak üzere AİMSAD tarafından yapılan faaliyetler üyeler ile paylaşıldı ve konularla ilgili üyelerin görüşleri alındı.

Dernek çalışmaları üyelere aktarıldı

Gerçekleştirilen üye buluşmasında, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol tarafından Ankara’da yapılan bakanlık görüşmeleri ile ilgili üyelere bilgi verildi. 2018 yılı içerisinde AİMSAD tarafından yapılan faaliyetler anlatıldı. İstanbul Ağaç İşleme Makinesi Fuarı ile ilgili olarak yurtdışı ziyaretçileri artıracak çalışmaların yapılması gerektiği ve konunun REED TÜYAP A.Ş. ile görüşüldüğü bilgisi verildi.

Eğitim Komitesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmenin de aktarıldığı üye buluşmasında, İstanbul Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın Ticaret Bakanlığı listesine girdiği ve bu kapsamda uygulamanın nasıl olacağı hakkında bilgi verildi. 2018 yılı EUMABOIS Genel Kurul ve Yönetim Kurulu toplantılarının AİMSAD ev sahipliğinde gerçekleştiğinin hatırlatılarak, yapılan organizasyon hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, Polonya Drema, Dubai Woodshow, Ukrayna Lisderevmash ve İtalya Xylexpo fuarlarının Türkiye temsilciliğinin alındığı ve IWF Atlanta Fuarı için görüşmelerin devam ettiği de aktarıldı. AİMSAD faaliyetleri kapsamında 9 bin farklı yabancı firmanın yer aldığı bir listenin üyelere gönderildiğine dikkat çekilen İstanbul üye buluşmasında, fuar sonrasında AİMSAD tarafından UR-GE ile ilgili bir çalışma yapılmasının planlandığı, proje ortaya çıktıktan sonra detayların üyelere aktarılacağı ifade edildi. Ayrıca AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak tarafından, AİMSAD Eğitim Komitesi ile Haydarpaşa EML tarafından yapılması planlanan proje üyeler ile paylaşıldı.

Üye talepleri değerlendirildi

Toplantıda AİMSAD İstanbul üyeleri tarafından gelen talep ve istekler de masaya yatırıldı. BSA Mak. İnş. ve Bilgisayar Tic. Ltd. Şti. firmasından Hakan Altun, AİMSAD organizatörlüğünde, ilgilenen AİMSAD üyelerinin ortak katılımı ile Türki Cumhuriyetlerinde bir alan kiralanabileceğini, bu alanda bölgedeki müşteri ve potansiyel müşterilerin davet edilebileceğini belirtti.