Sanayi sektörü büyümeye devam ediyor

aimsaddergisi-reklamalani

TÜİK’in açıkladığı ikinci çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerine ilişkin açıklama yapan TÜMSİAD Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, “Sanayi sektörü katma değerinin bu çeyrekte artmış olmasını da yine umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyorum” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ikinci çeyreğine (Nisan-Haziran) ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Büyüme rakamlarının 5,1 olarak açıklandığı veriler ile ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, “Bu değerlerin 2018 yılı için daha iyimser tahminler yapmamızı ve beklentilerde bulunmamızı kolaylaştıracak” dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, açıklanan verilerdeki asıl dikkate değer noktanın sanayi sektörünün toplam katma değerinin, 2017 yılı ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 6,3 oranında artmasının olduğunu belirterek, “Güçlü ekonominin üretken bir sanayi temeline oturması gerektiğini her fırsatta dile getirmeye çalışıyorum. Sanayi sektörü katma değerinin bu çeyrekte artmış olmasını da yine umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu.