Sektör, İtalya temsilcileri ile bir araya geldi

aimsaddergisi-reklamalani

Ağaç işleme makineleri ve mobilya sektörü temsilcileri, 10 Eylül 2018 tarihinde İtalya Ticaret Odası davetiyle İtalya Pesaro ve Urbino Ticaret Odası yetkilileri ile bir araya geldi.

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ile AİMSAD Üyesi Kadromak Makine Satış Müdürü Can Yüksel’in yer aldığı toplantıya ayrıca Mobilya Sanayicileri Federasyonu (MOSFED) Genel Sekreteri Arzu Bayraktaroğlu, Mobilya Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (MOBDER) Başkan Yardımcısı Kadri Çoklar, MOBDER Genel Sekreteri Nesim Tüzmen ve İtalya Ticaret Odası yetkilileri katılım sağladı.

Toplantıda, AİMSAD ile ilgili detaylı bilgilerin yanı sıra ağaç işleme makineleri sektörünün istatistikleri hakkında bilgi aktaran Arif Onur Kaçak, Türkiye’nin son 3 yılda ağaç işleme makinesi ihracatının ithalatını geçtiğini vurguladı. MOSFED Genel Sekreteri ise mobilya sektörü hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirerek, istatistikler ve dünya sıralamasında mobilya üretimi hakkında bilgiler sundu.

Pesaro ve Urbino bölgelerinde gerek makine ve komponentler gerekse mobilya konusunda Türkiye ile partnerlik yapabilecek birçok küçük ve orta ölçekli firmaların olduğunu açıklayan İtalyan yetkililer de bu kapsamda bir sonraki görüşmeyi İtalya’da organize etmek istediklerini belirttiler.