TOBB Sektör Meclis Toplantısı’nda sektördeki beklentiler konuşuldu

TOBB Makine ve Teçhizat İmalatı Sektör Meclisi Toplantısı, 10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak’ın katılım sağladığı toplantıda, TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi 2017 yılı Ocak-Mayıs ayları sektör rakamları ile ekonomi beklentileri değerlendirildi.

Kutlu Karavelioğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde, Meclis Danışmanı Doç. Dr. Ruhi Gürdal tarafından, makine imalat sanayindeki temel göstergelerdeki gelişmeler Meclis Üyelerine bir sunum ile aktarıldı. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından “Ekonomide ve Makine Sektöründe Beklentiler 2017” konulu sunum gerçekleştirilirken, daha sonra OAİB Makine Şube Müdürü tarafından makine sektöründe ihracat rakamlarının değerlendirmesi yapıldı.

oplantının ikinci bölümünde ise, Meclis Danışmanı Doç. Dr. Ruhi Gürdal tarafından hazırlıkları gerçekleştirilen Makine Meclisi Sektör Raporu’nun çerçeve çalışması yapıldı. Toplantının son bölümünde, Meclis Mevzuat Komitesinin Ocak-Mayıs ayları arasında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve önümüzdeki süreçte Meclis tarafından çalışılmasını önerilen konular ele alındı.