TÜRKONFED ve İKV, Gümrük Birliği’nin geleceğine ışık tutacak

aimsaddergisi-reklamalani

TÜRKONFED ve İKV tarafından 24 Ağustos’ta düzenlenecek olan ’Gümrük Birliği Sohbetleri’ toplantısı kapsamında, ’Modernizasyon’ ve ’Sanayi 4.0’ başlıkları altında Gümrük Birliği’nin gelecek projeksiyonuna ilişkin fikirler masaya yatırılacak. TÜRKONFED Danışmanı Dr. Haluk Tükel, İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ve Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla gerçekleşecek toplantı, iş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturacak.

Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkilerinin yıllardır en önemli gündem maddelerinden birisi olan Gümrük Birliği’nin modernizasyonu süreci, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) işbirliğiyle bu yıl 24 Ağustos’ta ikincisi düzenlenecek olan ’Gümrük Birliği Sohbetleri’nde ele alınacak. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecini destekleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan iki güçlü kurum aynı zamanda Sanayi 4.0 dünyasında Gümrük Birliği’nin nasıl bir yenilenme ihtiyacı içinde olacağını da konunun uzmanı isimler ile masaya yatıracak.

TÜRKONFED Danışmanı Dr. Haluk Tükel, İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ve Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un katılımlarıyla gerçekleştirilecek ’Gümrük Birliği’nin Modernizasyonu ve Sanayi 4.0: İleriye Dönük Bir Yenilenme İhtiyacı’ başlıklı panelde yeni sanayi düzeninde Gümrük Birliği’ndeki modernizasyon süreci ve gelecek adımlar sohbetin ana temasını oluşturacak.